PREČO TO ROBÍME

Chceme ísť pozitívnym príkladom. Tým, že budeme napĺňať potreby dnešných generácií, avšak nebudeme kompromitovať potreby budúcich generácií. Naším cieľom je pokračovať v investíciách do udržateľných projektov a podeliť sa s ostatnými o pokrok, ktorý sa nám podarí. Od zníženia našej vlastne environmentálnej stopy až po poskytnutie príjemného a naplňujúceho pracovného prostredia pre našich zamestnancov. Od vylepšovania nutričnej kvality našich produktov až po pomoc našim farmárom vytvárať udržateľné podnikanie. Práve to robíme. Každý deň. S úsmevom.

žijeme nažlto, žijeme
s úsmevom

Žiť nažlto je niečo podobné ako žiť nazeleno. Avšak slnečnejšie. Pretože našou filozofiou nie je byť priateľský k životnému prostrediu, ale byť priateľský, a bodka. Priateľský k nášmu životnému prostrediu, našim kravám, našim ľuďom, našim partnerom a našim fanúšikom. Je to dlhodobá vízia (niektoré z našich cieľov sú nastavené na rok 2020 a ďalej), takže nehľadáme len rýchle výhry. Vytvoreniu tejto vízie sme venovali mnoho času, a predovšetkým naše srdcia, a preto sme odhodlaní zotrvať. Robiť veci jednoducho.Byť láskaví. Viac sa smiať. Naše motto je: Žite nažlto, žite s úsmevom a #ENJOYIT.

vyrábame skvelý syr

Výroba prírodného a vysoko kvalitného lahodného syra, ktorý je ľahké si zamilovať, jednoduché používať a skvelé vychutnávať. To je to, čo nás každé ráno motivuje vstať z postele - niekedy v čase, keď vy ešte stále spíte. Naše mlieko zberajú a náš syr vyrábajú s vášňou a pokorou ľudia, ktorí sa vzájomne podporujú pri napĺňaní cieľov udržateľného podnikania.
Vo futbale sa to nie vždy podarí - avšak v prípade udržateľnosti sme my, Holanďania, neporaziteľní. Všetky Leerdammer produkty vyrobené v Holandsku sú vyrobené zo 100 % holandského mlieka.
Toto všetko robíme preto, aby sme vo vašich chuťových pohárikoch zanechali lahodnú chuť.

VÁŽIME SI ZDROJE ZEME

Naša spoločnosť si uvedomuje, že čerpá zdroje Zeme, aby mohla vyrábať a predávať svoje produkty. Práve preto je pre nás nesmierne dôležité, aby sme planéte aj niečo na oplátku vracali späť. Z toho dôvodu dodržujeme zásady udržateľného podnikania, ktoré zahrňujeme do našich každodenných činností.

VŽDY ROBÍME VIAC

Uvedomujeme si, že vždy môžeme urobiť viac, buď pomocou vlastného úsilia, alebo nasledovaním príkladu niekoho iného. Chceme pokračovať vo vzdelávaní našich partnerov o hodnotách udržateľnosti a ostávame zaviazaní životnému prostrediu tým, že požadujeme od našich dodávateľov, aby robili to isté.

vy nás inšpirujete

Čo nás inšpiruje? Nuž, ste to práve vy! Vyrobiť dobrý syr je jedna vec, ale vyrobiť skvelý syr znamená vyrobiť ho pre ľudí, ktorým bude chutiť. A vieme, že si ho najlepšie vychutnáte, ak bude vyrobený s rovnakou úctou voči životu, vesmíru a všetkému, akú máte vy. LEERDAMMER® tvoria ľudia, ktorí majú rovnaké sociálne a environmentálne záujmy ako vy. Vďaka tomu môže LEERDAMMER® rozdávať úsmevy všade navôkol.

translation missing: sk_SK.csr.how.smile_alt

AKO TO ROBÍME

Dosahovanie našich cieľov zahŕňa realizovanie niektorých naozaj veľkých úloh. Niekedy nasledujeme kroky iných spoločností a ich už existujúcich programov. Inokedy sa musíme vydať vlastnou cestou. Tak či tak, zisťujeme, že jednoduchý ľudský každodenný prístup funguje najlepšie…

STAVIAME NA VLASTNEJ KULTÚRE. Viac

A ROZŠÍRIŤ TO
LEERDAMMER SPÔSOBOM…

translation missing: sk_SK.csr.how.smile_alt

STAVIAME NA VLASTNEJ KULTÚRE.

Aj keby sme veľmi chceli, nedokážeme zmeniť svet za jednu noc. Musíme sa sústrediť. A ovplyvňovať veci, kde môžeme. Vďaka 5 pilierom, ktoré nastavila naša materská spoločnosť Bel, dokážeme definovať naše priority. Priority, ktoré vyjadrujú poslanie skupiny Bel ‘priniesť úsmevy rodinám všade vo svete, vďaka potešeniu z vlastných produktov, vyrobených s láskou k mlieku’. A vďaka nim sa nám darí neustále napredovať.

AKO TO ROBÍME

VÝŽIVA A ZODPOVEDNÉ PRODUKTY

Našou prioritou je prispieť do udržateľného mliečneho dodávateľského reťazca.

ZODPOVEDNÁ KOMUNIKÁCIA A SPOTREBA

Našou prioritou je zlepšovať náš nutričný a prírodný profil a poskytnúť spotrebiteľom jasné a transparentné informácie.

VPLYV NA ŽIVOTNÉ PROSTREDIE

Našou prioritou je znížiť našu výrobnú ekologickú stopu a podporovať hospodárne zaobchádzanie s potravinovým odpadom.

PARTNERSTVO A SPOLOČNOSŤ

Našou prioritou je vypracovať sociálnu úlohu značky a iniciovať viac udržateľných aktivít.

ANGAŽOVANÝ ZAMESTNÁVATEĽ

Našou prioritou je, aby naši ľudia vnímali Spoločenskú zodpovednosť ako niečo viac než len firemný program.

ŠÍRIŤ LÁSKU

Naši ľudia vedia, že CSR berieme vážne. Vieme, že aj oni to berú vážne. Iniciatívy Leerdammer sú súčasťou našej kultúry už od roku 1994. Preto je trvalo udržateľné podnikanie pre nás prirodzenosť. Prijímame ľudí, ktorí sa identifikujú s našim postojom. Všetci naši zamestnanci vedia, že zohrávajú úlohu pri zlepšovaní udržateľnosti podnikania. Či už je to používanie ekologického atramentu pre tlač našich štítkov, FSC® certifikované drevené police pre dozrievanie nášho syra, alebo stará dobrá šuškanda, ktorou šíria náš postoj o živote nažlto, živote s úsmevom.

SÁM BUĎ ZMENOU, KTORÚ CHCEŠ VIDIEŤ

Uvedomujeme si, že musíme žiť v harmónii s našimi miestnymi komunitami. Že musíme zachovávať naše prírodné zdroje a ochraňovať zdravie ľudí. Preto máme odhodlaný tím ľudí, ktorý sa venuje týmto dôležitým problémom. CSR je kľúčovým pilierom našej značky. A preto to už robíme roky. Začali sme dávno predtým, než sa CSR stalo horúcou témou.

DAJTE DO TOHO TO, ČO Z TOHO CHCETE DOSTAŤ

V súčasnosti u nás prebieha približne 20 rôznych CSR aktivít. Samozrejme, na to, aby fungovali, musíme uvoľniť zdroje - ľudí a peniaze. Veríme, že CSR je investícia, nie výdavok. Pretože náš úspech meriame nielen z hľadiska ekonomických parametrov, ale tiež z hľadiska ekológie a spoločnosti (zisk, ľudia, planéta). A to je dôvodom, prečo mnohé naše iniciatívy nie sú zamerané na znižovanie nákladov. V skutočnosti niektoré z nich dokonca zvyšujú naše náklady, ako napr. modernizácia nákladných vozidiel. Aj technológia tu samozrejme zohráva úlohu. Nie vždy dokáže priemysel udržať krok s našimi vysokými CSR cieľmi. Zoberte si napríklad náš Click pack pre plátkový syr. Aby bol 100 % recyklovateľný, musíme na jeho výrobu používať plast, ktorý je vyrobený iba z jedného materiálu, a ktorý zároveň negatívne neovplyvňuje syr. Zatiaľ také riešenie nie je technicky možné, ale nevzdávame sa. Práve naopak, zostavili sme vlastný tím, ktorý hľadá riešenie pre tento problém.

ČO ROBÍME

Podporujeme pasenie našich kráv na pastvinách. Šťastné kravy dávajú šťastné mlieko, a tak môžeme vyrábať šťastný syr :‑). Aj keby to nebolo až také optimistické, aj tak by sme sa zasadzovali o to, aby sa naše kravičky pásli na pastvinách. Kravy milujú byť vonka, na rozľahlých priestranstvách. A my, na oplátku, máme radi kravy. Je to jednoduchá matematika. Preto sa snažíme zaistiť, aby farmári, s ktorými pracujeme, nechávali svoj dobytok pásť sa vonku aspoň 6 hodín denne, 120 dní v roku.

Podporujeme pasenie našich kráv na pastvinách.

Šťastné kravy dávajú šťastné mlieko, a tak môžeme vyrábať šťastný syr :‑). Aj keby to nebolo až také optimistické, aj tak by sme sa zasadzovali o to, aby sa naše kravičky pásli na pastvinách. Kravy milujú byť vonka, na rozľahlých priestranstvách. A my, na oplátku, máme radi kravy. Je to jednoduchá matematika. Preto sa snažíme zaistiť, aby farmári, s ktorými pracujeme, nechávali svoj dobytok pásť sa vonku aspoň 6 hodín denne, 120 dní v roku.

 • DNES

  • 72% farmárov sa zúčastňuje programu vonkajšieho pasenia kráv.
  • Workshopy o voľnom pasení
  • Finančné stimuly pre umožnenie vonkajšieho pasenia kráv.
 • ZAJTRA

  • Udržiavanie úrovne 72 % fariem, ktoré produkujú 62 % mlieka od kráv z voľnej pastvy.

HOVORÍME TO TAK, AKO TO JE

Ľudia často prekrúcajú fakty, alebo nehovoria pravdu úplne napriamo. To sa však nedeje u nás, v krajine Leerdammer®. Pokiaľ ide o náš syr, sme odhodlaní hovoriť veci tak, ako sú. Od pôvodu až k výživovým údajom. Všetky informácie o zložení, procesoch a výživových údajoch sú zrozumiteľne uvedené na obale a našich webových stránkach.

 • DNES

  • Všetky výrobky máme označné podľa nariadenia FIC (Informácie pre spotrebiteľov o potravinách).
 • ZAJTRA

  • Naďalej budeme poskytovať spotrebiteľom maximum informácii o našich produktoch.

VYRÁBAME VIAC, POUŽÍVAME MENEJ

Čím menej plastov budeme potrebovať, tým budú naše balenia ekologickejšie. Táto jednoduchá myšlienka nás priviedla ku "klikaniu". Práve tak, ako je to s naším "Click" balením syra Leerdammer®. Naši technológovia zistili, že môžeme obaly vyrábať rovnako stabilné, avšak s použitím menšieho množstva plastu - výrobou plytších obalov a tenších fólií. Je to dobré nielen pre životné prostredie, ale aj pre spotrebiteľov, ktorí majú radi, keď ich syr vydrží čerstvý dlhšie. Okrem toho používame len baliaci materiál a papier, ktoré majú certifikáciu FSC®. Náš posledný papier bez certifikátu FSC® je ten na syrových kolesách, keďže to zatiaľ nie je technicky možné. Ale pracujeme na tom...

 • DNES

  • Certifikácia FSC® pre kartóny a drevené dozrievacie police
 • ZAJTRA

  • Štítok s logom FSC® na zadnej strane Click packu
  • 2020: 100% APET recyklovateľný Click pack vďaka používaniu monomateriálu

SPOLUPRÁCA

Heslo “Sharing is caring”, alebo "zdieľanie je starostlivosť", pre nás znamená viac než len gýčovú frázu. Je to korektná obchodná stratégia, ktorá nám pomáha propagovať udržateľnosť, najlepšie praktiky, a neustále sa zdokonaľovať v našej práci. Od roku 2012 organizujeme pravidelné workshopy s farmármi na témy, akými sú úspora energie, predĺženie života kráv alebo ako aplikovať CowCompass. Dbáme na to, aby boli skupinky malé (10 je už veľa) a aby mal každý príležistosť dostať sa k slovu. Pozývame nezávislých expertov, aby sme mali istotu, že naše rady sú správne.

 • DNES

  • 50 workshopov v roku 2013
  • 272 mliečnych fariem
  • 21 % z mliečnych fariem Leerdammer
 • ZAJTRA

  • Plánujeme pokračovať v realizácii workshopov aj v budúcnosti

ZAMESTNANCI

Staráme sa o našu spoločnosť – čo znamená, že sa staráme o tých, ktorí nám robia spoločnosť. Bez našich ľudí by sme boli len niekoľkými prázdnymi budovami a policami pre syr. Bez kráv, bez syra, bez kultúry. Takže nám veľmi záleží na tom, aby ľudia, ktorí tu pracujú, cítili, že tu patria, bez diskriminácie. Že môžu rásť podľa vlastného uváženia. Aby boli v bezpečí a boli zdraví. A dostalo sa im všetkých výhod, ktoré si zaslúžia.

 • DNES

  • Prídavky na dieťa
  • Flexibilné zriadenie práce z domova
  • Prieskum spokojnosti zamestnancov
  • Katalóg miestnych školení
  • Príručka o príspevkoch a kompenzáciách
 • ZAJTRA

  • Školiaci manažérsky modul
  • Zabezpečiť vysokú úroveň internej rotácie pracovníkov a obohacovania práce